Flowing in the Danube

Orașul nostru va găzdui duminică, 17 iulie, începând cu ora 17.00, la intrarea în Parcul Alei, un stand de informare a proiectului “Flowing in the Danube”,

amenajat de reprezentanții Danubiana Network/ European House, prin coordonatorul proiectului, Miklos Barabas.

Mai exact, reprezentanții acestui proiect internațional vor să împartă la Giurgiu, după Ulm (Germania) și Krems (Austria),

diverse materiale promoționale ale proiectului și să discute într-un cadru nonformal și prietenos cu cetățenii pe care îi vor întâlni în parc,

despre cooperarea regională și transfrontalieră și posibilitățile pe care le oferă Dunărea.

Proiectul are susținerea autorităților dar și a societății civile și conform organizatorilor, în această vară sunt vizitate si prospectate 10 locuri, printre care Giurgiu (duminică, 17 iulie) și Ruse(luni, 18 iulie).

Astfel sunt colectate opiniile cetățenilor utilizând metode de comunicare neconvenționale, urmând să fie integrate într-un raport de proiect ce va fi prezentat Comisiei Europene în Bruxelles.

Ultima modificare: 20.07.2022 – 13:41 de către

Anteriorul Recomandări de protecție împotriva COVID-19 din partea Ministerului Afacerilor Interne, Instituția Prefectului Giurgiu